Fotografie pochodzą z naszej kolekcji autorskiej i są dostępne jedynie w tej witrynie - dzięki czemu stanowią unikalną dekorację Twojego wnętrza

Fotografia Dekoracyjna więcej o obrazach

Pobierz darmowy ebook

sklep z obrazami - ebook

Nasze Barwy: Niebieski
Nasze Barwy: Niebieski
Czy wiesz, że kolor niebieski działa uspokajająco? Pozytywnie wpływa na koncentrację, twórczość i kreatywne myślenie. Pomaga też rozwiązać problemy związane z bezsennością i jest nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą.
 
Jak to możliwe?
 
Otóż kolory to nic innego jak fale świetlne, które posiadają swoją energię. Energia ta, podobnie jak energia naszego ciała, charakteryzuje się określoną częstotliwością tych właśnie drgań a te wzajemnie na siebie oddziałują. Każda barwa ma inną częstotliwość fal i w inny sposób może wpływać na nasze organizmy.
 
Warto poznać niezwykłe właściwości kolorów oraz ich wpływ na nasze samopoczucie. Warto też zaufać własnemu organizmowi, który intuicyjnie potrafi wybierać najlepszą dla niego kolorystykę. Wykorzystanie tej wiedzy w życiu codziennym pozwoli zwiększyć komfort życia i wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.
 
​W wielu kulturach błękit jest symbolicznie łączony z boskością. To kolor anielski, mistyczny, błogi i taki... no właśnie - niebiański... A czy wiedziałaś o tym, że istnieją wciąż na świecie miasta, w których niemalże wszystkie budynki, mury, a czasem nawet i chodniki tradycyjnie barwi się jedynie na ten właśnie kolor? Świetnym przykładem takiego "niebieskiego miasta" jest marokańskie Szefszawan, czy chociażby najstarsze dzielnice słynnego miasta Jaipur w Indiach.​
 
 
Barwa niebieska jest kolorem zimnym dlatego w naszych domach niezbyt często wybierana jest dla koloru ścian. Jednak kojarzy nam się zazwyczaj z latem, morzem, bezchmurnym niebem – czyli pozytywnym i beztroskim czasem. Dlatego w żadnym pomieszczeniu nie powinno zabraknąć niebieskich elementów dekoracji. Idealnym akcentem może być niebieski koc, dekoracyjna poduszka z niebieskimi akcentami czy podkładka pod talerz na kuchennym stole. Świetnym rozwiązaniem są także obrazy z różnymi odcieniami błękitu zawieszone na ścianie. Nasza propozycja niebieskiego elementu Twojej dekoracji to „Biżuteria Błękitu” albo „Pod Modrym Aniołem” czy „Lazurowa Wyspa”.
 
 
Niebieska dekoracja w formie obrazu na ścianę idealnie będzie pasowała do pomieszczeń gdzie dominuje szarość, brąz, biel lub kolor żółty. Natomiast w połączeniu z zielonym nada wnętrzom pozytywnej, wiosennej energii, skąd czerpać będziesz niebywałą moc tej dobroczynnej barwy. Niezwykle ciekawym wydaje się również gra błękitnych odcieni - przecież niebieski to nie jedynie kolor nieba...
 
 
Zatem, jeśli chcesz pozbyć się stanów depresyjnych, walczysz z nadwagą, każdego dnia Twój umysł wymaga skupienia i koncentracji - Twoim sprzymierzeńcem jest kolor niebieski i nie może go zabraknąć wokół Ciebie.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl